česky   slovensky   english   deutsch   français  

Antares a.s.

O nás:

Společnost Antares a.s. patří mezi největší výrobce kancelářských židlí a křesel v České republice. Byla založena v roce 1992 za účelem vytvoření obchodní společnosti zaměřené na oblast kancelářského sedacího nábytku. Již v roce 1993 se však vzhledem k příznivé situaci na trhu z obchodní společnosti stala společnost výrobní, prosperující nejen v rámci České republiky, ale rychle expandující i na zahraniční trhy. Mimo přímý export orientovaný na západoevropské země založil Antares během let 1995 – 2000 dceřinné společnosti na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku, kterým se podařilo získat významný podíl na trzích střední a východní Evropy. V roce 2000 byly Antares, Antares Eurotrade, Antares Ungheria, Antares Bulgaria a společnost Store ČR, dceřinná společnost ryze obchodního charakteru působící na Českém trhu až do roku 2003, spojeny do struktury holdingového typu.
V současnosti má skupina přes 270 zaměstnanců, pět výrobních závodů, prodejní týmy v sedmi zemích Evropy a její výrobky jsou exportovány do dalších třinácti zemí. Roční produkce přesahuje 1,3 mil. ks židlí a křesel při celkovém obratu 30 mil EUR.

 

Ergonomie:

Výkonnost je v současnosti pro každý pracovní team zákonem. Skutečnost, že pracovní výkon, který následně přináší celkový úspěch společnosti, se zvyšuje, vytvoříme-li k tomu správné pracovní podmínky, je potvrzena mnoha vědeckými studiemi i naší každodenní zkušeností.

Klíčem ke vhodným pracovním podmínkám je ergonomie. Nezanedbatelným faktorem svědčícím o jejím významu zejména v souvislosti s masovým používáním počítačů je častější výskyt zdravotních potíží spojených se sedavým zaměstnáním. Uvědomíme-li si, že strávíme přibližně třetinu našeho života v sedě, je jasné, že vhodné sezení se velkou měrou podílí na naší celkové pohodě i dobře odvedené práci.

 

Funkčnost:

Při výběru výrobku je vždy třeba vzít v úvahu účel jeho využití: jiné výrobky se hodí například pro práci u počítače, v dílně či například pro naše hosty, jiné vlastnosti by měly vykazovat výrobky pro krátkodobé a dlouhodobé sezení. Zákazník by při výběru produktu neměl zapomínat ani na důležitost fyzických parametrů jeho uživatele. Výrobky z našeho katalogu nabízejí celou řadu detailů a variant, které je plně uzpůsobují ke konkrétnímu využití konkrétním uživatelem.

Potřebujete-li s výběrem toho nejvhodnějšího výrobku pomoci, k dispozici jsou Vám naši proškolení pracovníci.

 

Design:

Design představuje jeden z rozhodujících prvků ovlivňujících naši volbu při koupi výrobku. S moderní dobou jeho význam stále roste a často může být při výběru důležitějším faktorem než funkčnost či dokonce kvalita. V našich výrobcích opírajících se o italský design, se snažíme skloubit všechny tyto prvky dohromady. Při vytváření nových modelů spolupracujeme s profesionálními designéry a rádi se necháváme inspirovat něčím netradičním. Stejně jako Vy máme rádi kreativitu a hravost, aniž bychom na druhé straně pohrdali osvědčenými tvary a vzory.